spis treści serwisu strona startowa Kontakt

UWAGA: Poprzednia wersja serwisu została wyłączona w grudniu 2015 roku w związku z uporczywymi atakami hakerów. Informacje z tego serwisu są stopniowo przenoszone i udostępniane w postaci prostszej, za to odpornej na wandalizm. Proszę o cierpliwość - to nie jest komercyjny serwis i tworzę go w miarę wolnego czasu.

Zanim zaczniesz korzystać z mojego serwisu, koniecznie zwróć uwagę na następujące zasady: przez Internet można edukować, jednak nie można na odległość leczyć chorób. Ten serwis ma charakter edukacyjny i nie zastępuje wizyty u lekarza. Jeżeli podejrzewasz u siebie obecność choroby, zgłoś się niezwłocznie do specjalisty. Pamiętaj: Wczesne rozpoczęcie leczenia zwiększa szansę na szybkie i zupełne wyleczenie!

Z poważaniem, Radosław Śpiewak

Choroby alergiczne

Prezentacje chorób powstających na tle reakcji alergicznych i pozostających w zakresie specjalizacji z alergologii (serwis zniszczony przez hakerów - w odbudowie)

Testy diagnostyczne w alergii

Omówienie testów alergologicznych, ich wad i zalet - kiedy warto je wykonywać, a kiedy nie?

Alergia na metalowe endoprotezy i implanty - jak testować?

Lista serii do testów płatkowych

Hapteny

Omówienie uczulających haptenów i źródeł ich występowania - nikiel, propolis, składniki kosmetyków i wiele innych...

Wyszukaj na liście alfabetycznej (hapteny of A do Z)

Wyszukaj w składzie serii do testów płatkowych

Alergeny

Omówienie uczulających alergenów i źródeł ich występowania - pyłki, roztocze kurzu domowego, alergeny pokarmowe i inne... (serwis zniszczony przez hakerów - w odbudowie)

Porady

Dieta niklowa, dieta ubogoniklowa, bezniklowa czy może dieta bez niklu?

Paznokcie żelowe, hybrydowe i "zwykłe" lakiery do paznokci jako przyczyna alergii na metakrylany

Śledź nas na Facebooku:

facebook

Jak do nas dojechać:

dojazd

Uwaga! Ten serwis nie zastępuje porady lekarskiej, korzystasz z niego wyłącznie na własną odpowiedzialność. Autor dołożył wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były rzetelne i aktualne, jednak wyklucza odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z ewentualnych błędów. Każda istotna informacja powinna być weryfikowana w innych niezależnych źródłach fachowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor niniejszego dzieła udziela osobom fizycznym zgody na nieodpłatne korzystanie z niego wyłącznie w celach niekomercyjnych. Wszelkie inne zastosowania wymagają pisemnej zgody autora. Kopiowanie zabronione!
© Radosław Śpiewak All rights reserved. Document created: 30 July 2006, updated: 7 November 2017.

uczulacze od A do Z